www.chmielewski-team.pl

oficjalny serwis internetowy

Jan Chmielewski i Michał Majewski na mecie 46. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE

Wszyscy kibice rajdów samochodowych z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie sezonu 2018 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Nie mniej głodni ścigania okazali się zawodnicy, którzy w ilości prawie 50 załóg stawili się na starcie 46. Rajdu Świdnickiego – Krause – inauguracyjnej rundy RSMP. Interesującą niespodziankę przygotowała na te zawody załoga Jan Chmielewski – Michał Majewski, która zaprezentowała na odcinkach specjalnych w Górach Sowich Citroëna C2 Super 1600 – jedyny samochód tej kategorii, który obecnie ściga się na krajowych oesach.

Jan Chmielewski:
Rajd Świdnicki – Krause to były nasze pierwsze kilometry w Citroenie C2 Super 1600. W Górach Sowich staraliśmy się „oswoić” to auto i zorientować się w jego obsłudze. Dziś trudno mi uwierzyć, że takie auto udało się nam przygotować do startu w Świdnicy. To był trudny sprawdzian, znacznie ważniejszy od wszelkich testów. Citroen C2 S1600 ma duże walory, a przy tym daje ogrom radości z jazdy. Cieszymy się też z tego, że ten samochód wzbudził wielkie zainteresowanie i ogromną sympatię ze strony kibiców, za co bardzo dziękujemy! Przed nami już tylko cztery tygodnie do 52. Rajdu Dolnośląskiego. Ten czas musimy w pełni wykorzystać, byśmy mogli pokazać na trasach Kotliny Kłodzkiej samochód, który pięknie zapisał się w kronikach europejskich rajdów począwszy od roku 2004. Sam rajd był świetny – piękna pogoda, mnóstwo publiczności, interesująco skonfigurowane trasy, jak zwykle w Świdnicy wysoki poziom organizacyjny, muszę przyznać, że dobrze zdany egzamin nowej, skondensowanej formy rozgrywania polskich rajdów!

Michał Majewski:
Myślę że niespodzianka, jaką zaplanowaliśmy z Jankiem na ten sezon udała się w stu procentach. Nie ukrywałem, że start takim samochodem był dla mnie marzeniem. Wymagało to jednak ogromnego poświęcenia i pracy, ale było warto! Wierzcie mi, że wsiąść do Citroëna C2 Super 1600 praktycznie z marszu to skok na rajdową głęboką wodę. Dziękuję rodzinie i całemu zespołowi za wsparcie oraz wszystkim dobrym duszom za miłe słowa i gorący doping. Do zobaczenia na Rajdzie Dolnośląskim!

Partnerami zespołu są: Caffaro, KRAUSE i Pirelli. Patronat medialny sprawują Radio RMF-FM, TVP 3 Kraków, Mototrends.pl i wydawnictwo FENIKS MEDIA.

Citroen C2 Super 1600 to klasyczne auto bardzo zasłużone dla światowych rajdów, acz w naszym kraju było rzadko oglądane. W 2004 roku belgijska załoga Bruno Thiry – Nicolas Gilsoul w C2 Super 1600 była piąta w Rajdzie Polski. Jednorazowy występ w tej rajdówce zaliczyli Norbert Guzek z Krzysztofem Zubikiem w 2. Subaru Poland Rally (2006). I wreszcie w 66. Rajdzie Polski (2009) na starcie stanęły dwie załogi w C2 Super 1600: Holendrzy Hans Weijs – Bjorn Degandt oraz Czesi Martin Prokop – Jan Tomanek. Teraz za sprawą załogi Chmielewski – Majewski na polskich trasach na nowo spotkamy renomowany model rajdowego Citroena.

26

36