www.chmielewski-team.pl

oficjalny serwis internetowy

Jan i Monika Chmielewscy znów razem na starcie Rajdu Barbórka

Grudniowy Rajd Barbórka co roku symbolicznie kończy sezon sportów motorowych w naszym kraju. Na stołecznych odcinkach specjalnych można wtedy zobaczyć zawodników znanych ze startów w rajdach, wyścigach torowych i górskich, rallycrossie lub rajdach terenowych. Niezmienną cechą „Barbórki” jest wysoka frekwencja, która i tym razem przekroczyła sto załóg. Z numerem 44 na starcie staną Jan i Monika Chmielewscy w BMW R+MAXI, klasyfikowani w ramach klasy 2.

Jan Chmielewski:
Za nami kolejny przepiękny sezon. Sezon, który spędziliśmy w wyśmienitym samochodzie, wśród fenomenalnych ludzi, którzy mnie otaczają, a więc po pierwsze członków naszego zespołu, po drugie naszych wspaniałych sponsorów, bez których ósmy tytuł Mistrza Polski nie byłby możliwy, a po trzecie najlepszych na świecie kibiców, czyli ludzi, którzy nas dopingują. Właśnie z tymi ludźmi, dzięki tym ludziom i dla tych ludzi jesteśmy już w Warszawie i przygotowujemy się do 55. edycji Rajdu Barbórka. Jedziemy naszym BMW R+ MAXI i mimo, iż nie wystartujemy autem klasy R5 czy WRC, konkurencja w naszej klasie jest bardzo mocna. Ale my pojedziemy raczej „na luzie”, traktujemy Barbórkę jako nasze rodzinne święto i nie napinamy muskułów, taki święty Mikołaj połączony z Barbórką! Nasze zakończenie sezonu odbędzie się „w krainie łagodności”.

Monika Chmielewska:
Choć Rajd Barbórka to nie zawody z cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, to przynoszą one dużą frajdę zawodnikom i ogromne emocje kibicom ze względu na wyjątkową atmosferę i zaciętą rywalizację na warszawskich odcinkach specjalnych. Sama obecność wśród tylu utytułowanych zawodników sportów motorowych jest wyróżnieniem. Cieszę się, że u boku Janka będę miała możliwość uczestniczyć w tym wydarzeniu już po raz trzeci w charakterze pilota. Jest to dla mnie zawsze ciekawe doświadczenie i trochę nagroda, gdyż w trakcie sezonu RSMP przyglądam się rywalizacji z boku i moje zadania skupiają się na sprawach logistyczno – organizacyjnych. Wierzę, że również w tym roku, podobnie jak w ubiegłych edycjach zaprezentujemy się z jak najlepszej strony, ciesząc i rozgrzewając swoją jazdą kibiców, licznie zgromadzonych na stołecznych próbach.

foto2

foto3